Gökhan Türkmen, Harbiye Açık Hava’da muhteşem bir konsere imza attı

yayınlandı.
7
Gökhan Türkmen, Harbiye Açık Hava’da muhteşem bir konsere imza attı

Gökhan Türkmen Harbiye’de Muhteşem Bir Senfoni Konseri Verdi!

Gökhan Türkmen, 9 Temmuz 2024 tarihinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirdiği senfoni konseriyle müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. “An Epic Symphony” projesiyle sahne alan Türkmen, Özgür Sevinç yönetimindeki Night Flight Symphony Orchestra & Choir eşliğinde muhteşem bir performans sergiledi.

Events Across Turkey’in, Istanbul Night Flight konser serisi kapsamında An Epic Symphony ile gerçekleştirdiği ve bir kült haline gelen Night Flight Symphony Orchestra & Choir eşliğinde gerçekleşen konserlerde An Epic Symphony & Gökhan Türkmen, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnedeydi.

Gökhan Tükrmen’e yıklarda sahnede eşlk eden Gt Band,  Özgür Sevinç yönetiminde 30 kişilik Night Flight Symphony Orchestra ve Çelik Kasapoğlu yönetimindeki 30 kişilik Choir ile aynı sahnede eşi benzeri görülmeyen eşsiz bir konser performansı sergiledi.

Konser gelirini bağışladı

Gökhan Türkmen, İstanbul vakfı çatısı altında yürütülen Büyüt Hayalleri projesine Harbiye konserinin gelirini bağışladı. Sanatçı 1 yıldır her konserinin gelirinden vakfa proje için bağışta bulunarak, bugüne kadar 100 bursiyerin 1 yıllık eğitim bursunu karşıladı.

Gökhan Türkmen yeniden senfoni ile sahnede

Duruşu, müzisyenliği, kalitesi ve yorumcu kimliği ile son yıllarda durmaksızın hem tekli hem de çoklu projeler üreten Gökhan Türkmen, ilki Ankara CSO’da gerçekleşen, biletleri çok önceden tükenen senfoni konserinin ikincisi için Harbiye’nin büyülü atmosferinde sahne aldı. Türkmen sevenlerinin yoğun ilgi gösterdiği konserin biletleri de yine günler öncesinden tükendi.

Ustalık döneminin en parlak zamanlarını yaşayan Türkmen, kendi besteleriyle varlığını korumayı başardığı diskografisinin en parlak eserlerinden oluşan seçkin bir repertuvarla sevenlerine unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı. Türkmen, Bitmesin ve Sen İstanbulsun şarkılarıyla bu muazzam senfonik konserinin açılışı yaptı. Son hitleri Buram Buram, Bal’ın yanı sıra, Mahşer, Büyük İnsan, Durum Leyla, Taş, Çatı Katı, Lafügüzaf, Aşk Lazım gibi geniş kitlelere ulaşan parçalarıyla da izleyenlerin kalplerine dokunmayı başardı.

Elini değdiği her işte büyük başarılar elde eden Gökhan Türkmen, çarpıcı sahnesi ve coşkusu ile seyircisini hem büyüledi hem de övgü dolu yorumlar aldı. İki kere bis yapan Türkmen’i sevenleri dakikalarca ayakta alkışladı.