Fantastik ve Empati Yoğunluklu Entelektüel Yazar: Hazal Kılınç

Edebiyat dünyasının en çok yakındığı konulardan birisi de her zaman entelektüel yazarların az oluşudur. Özellikle kadın roman yazarları konusunda Türkiye’de aydın, kaliteli yazarlar hep aranmışlardır. Yeni romanı Yansıma ile yazar Hazal Kılınç Türkiye’de ki bu boşluğu hakkını vererek doldurmuş gözüküyor.

yayınlandı.
47
Fantastik ve Empati Yoğunluklu Entelektüel Yazar: Hazal Kılınç

metin, açık hava, günbatımı içeren bir resim
Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

İlk kitabı Yansıma ile edebiyat dünyasının takdirini kazanan yazar Hazal Kılınç, bu kısa romanında, dönüşümün salt halini, yaşamın ironik yüzüyle karşılaştıklarında bunu olağan bir kendiliğindenlikle yapmak zorunda kaldıklarını ve herkesin kendi yarasında bir dönüşüm hikâyesi gizlediğini yalın keyifli bir dille okuyucularıyla paylaşıyor.

Yazar Hazal Kılınç Kimdir?

metin içeren bir resim
Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Ocak 97 de dünyaya gelen Hazal Kılınç İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Hizmet alanında derece ile mezundur. 2. Üniversite Anadolu üniversitesi İnsan Kaynakları bölümü mezunudur. Evli ve bir oğlu olan Hazal Kılınç liseden mezun olduktan sonra yazmış olduğu hikayeleri derleyip kitap haline getirmiştir. Ancak o zamanlarda kitabı bastırmayı düşünmeyen Hazal Kılınç (yazar) evlendikten sonra kitabını yayınlatmaya karar vermiştir. İlk kitabı Yansıma ismiyle okuyucularına kendini duyuran yazar. Şimdi ise roman yazmaya hazırlanıyordur.